#5 How to Design Your Destiny

„We shouldn’t hope to end up one day a magnificent, strong, beautiful, capable, kind, loving person. We should start living like that so we become that. Who we become is not an accident, but a purposeful intent.”

~Brendon Burchard~

link do nagrania: How to Design Your Destiny

Ważne wnioski z powyższego nagrania:

  1. Nasze życie nie jest tylko zlepkiem szczęścia lub nieszczęścia – my również MAMY WPŁYW na kierunek naszych działań.
  2. Jeżeli chcemy kimś zostać to automatycznie do tego celu dążymy. Dlatego to KIM JESTEŚMY (nieczuli, kochający, otwarci…) nie jest przypadkiem, lecz efektem naszej pracy nad sobą.
  3. PLANOWANIE każdego swojego DNIA czyni nas bardziej efektywnymi – wiemy ile rzeczy mamy do zrobienia, w jakim czasie, nie marnujemy żadnej minuty.
  4. NIE ROZPOCZYNAJ DNIA od otwierania skrzynki mailowej – udowodniono, że zmniejsza to naszą dzienną produktywność nawet o 30 %. Powód? Gdy tak postępujemy to dajemy  szansę innym ludziom projektować nasz dzień, wedle ich zachcianek.
  5. Załamanie i trudne sytuacje NIE zawsze MUSZĄ mieć tylko negatywne konsekwencje – ważne jest podejście do sytuacji i mentalne nastawienie na dany problem.
  6.  Każde wydarzenie (pozytywne i negatywne) może być dla nas LEKCJĄ na przyszłość.
  7. LOVE – ludzie nie zawsze doceniają to co mają wokół, ważne jest by spojrzeć dookoła i dziękować za to co mamy, a nie tylko rozpaczać z powodu tego czego nam jeszcze brak. Dotyczy to zarówno przyjaciół, miłości, zdrowia…
  8. LOST – „Nie rozpaczaj, że coś się skończyło tylko ciesz się, że Ci się przytrafiło.”

♥ Be yourself

♥ Do your best

♥ Be a good citizen

♥ Follow your dreams

♥  Respect other people