Żegnaj kryzysie!!!

” Musisz zdać sobie sprawę, że masz wszystko, co potrzebne, by stawić czoło każdemu kryzysowi, jaki napotkasz w życiu.”
Brian Tracy

Przedstawię Wam teraz Naszego głównego bohatera, a jednocześnie największego wroga. Pan Kryzys – postrzegany negatywnie przez społeczeństwo, nielubiany, kojarzy się z trudnościami życiowymi i problemami. Jego praca polega na tym, że jak tylko może stara się odwiedzić każdą firmę oraz każdego z Nas przynajmniej kilka razy w roku. Przychodzi, wywraca Nasze życie do góry nogami, wprawia nas z zakłopotanie a nawet panikę. Każdy go zna! Ale mało osób dostrzega jaki jest prawdziwy powód jego wizyt. A jest nim budowanie naszej odwagi, charakteru, doskonalenie kreatywności, umiejętności radzenia sobie w trudnych sytuacjach, sprawdzenie gdzie jest granica naszego pozytywnego myślenia i wiele innych. Potraktujmy Kryzys jako nauczyciela, a jednocześnie podejmijmy walkę i pokażmy mu, że jesteśmy do niego silniejsi! 

Poniżej znajdziecie kilka metod, które mogą przydać się podczas tej walki:Znalezione obrazy dla zapytania spokoj

1.Zachowaj spokój – gdy pojawia się trudna sytuacja naszą pierwszą reakcją jest panika, rozpacz i smutek. Niestety przez to traci mnóstwo energii, którą potrzebujemy do rozwiązania problemu. Lepszą opcją jest wziąć głęboki oddech, przeanalizować na spokojnie sytuacje, znaleźć plusy i minusy oraz zacząć działać. Znajdź sposób, który wyrzuci z Ciebie negatywne emocję, może być to na przykład medytacja, bieganie, ćwiczenia lub po prostu rozmowa z kimś bliskim.
Znalezione obrazy dla zapytania dasz radę
2.Uwierz, że dasz radę – gdy pojawia się problem czujemy się przegrani, zaczynamy wątpić w samego siebie. To właśnie wtedy najbardziej potrzebujemy tego by uwierzyć, że możemy zrobić wszystko. Wmów sobie, że potrafisz! A stanie się to prawdą! Potraktuj kryzys, jako wyzwanie, dzięki któremu zyskasz wiedzę i doświadczenie. I natychmiast coś zrób w kierunku rozwiązania problemu – samo myślenie Ci nie pomoże. Znalezione obrazy dla zapytania pierwszy rower dla dziecka

3.Idź naprzód-pamiętasz jak bałeś się jechać na rowerze? Każdy z nas się czegoś boi. Ale gdy już to zrobimy, lęk mija. Dlatego najlepiej jak najszybciej podjąć konkretne działania, które mają poprawić sytuację, a których tak bardzo się obawiasz i mieć to już za sobą.

4. Zanotuj fakty – im więcej dokładnych informacji
zbierzesz o Kryzysie,Znalezione obrazy dla zapytania notes który Ciebie odwiedził, tym łatwiej zachowasz spokój i podejmiejsz odpowiednie decyzje. By wzmocnić odwagę i pewność zadawaj pytania, pozwalające ustalić fakty. Pamiętaj, że nie masz wpływu na niektóre rzeczy, dlatego skoncentruj się na tym co możesz teraz zrobić.Wyobraź sobie, że problem który ma miejsce nie dotyczy Ciebie a Twojego przyjaciela, a ty musisz pomóc mu rozwiązać trudność. Popatrz na sytuację z innego punktu widzenia. Znalezione obrazy dla zapytania kontrola

5. Przejmij kontrolę – w pełni przejmij odpowiedzialność za skuteczne uporanie się z Kryzysem, nie szukaj wymówek, nie zrzucaj pracy na innych, nikogo nie obwiniaj. Wyobraź sobie, że to Ty jesteś specjalistą od ratowania sytuacji i musisz wymyślić co trzeba zrobić.
Znalezione obrazy dla zapytania straty
6. Zminimalizuj straty – zastanów się czy zrobiłeś jakieś rzeczy, których nie zrobiłbyś ponownie, gdybyś wiedział to co wiesz teraz? Przygotuj się na wyeliminowanie tych rzeczy.

Znalezione obrazy dla zapytania plan
7. Opracuj plan działania – ogranicz negatwne skutki kryzysu, zbierz wszystkie
informację, wymyśl plan rozwiązania problemu, zacznij działać!
Pamiętaj o planie awaryjnym, który uwzględnia to czego najbardziej się boisz.

8. Rozmawiaj – dzięki rozmowie, możemy dostrzec Znalezione obrazy dla zapytania rozmowa
inne aspekty sytuacji, spojrzeć z innej strony, zainspirować się, znaleźć pomysły. Jeśli Kryzys dotyczy relacji międzyludzkich to rozmowa pomaga rozwiązać niejasności. Bądźmy uczciwy i bezpośredni, każda ukryta informacja szybko wyjdzie na jaw. Poinformuj każdego, kto związany jest z problemem, który wystąpił. Szukaj wszędzie tam, gdzie możesz otrzymać pomoc.

Znalezione obrazy dla zapytania priorytety
9. Określ co Cię ogranicza – ustal, jaki jest najważniejszy cel, który pomoże Ci wyjść z Kryzysu. Zadaj pytanie: ” Co ogranicza mnie przed osiągnięciem celu?”. Zajmij się usunięciem głównej przeszkody. Około 80% ograniczeń, to ograniczenia wewnętrzne, czyli te , które zależą od Ciebie.

Podobny obraz
10. Koncentruj się na priorytetach – organizuj pracę według zasady 80/20, która oznacza, że 80% rezultatów związanych jest z 20 % działań. Określ, które działania są najważniejsze i najbardziej Ci pomogą.
Wykonaj je jak najlepiej.

Znalezione obrazy dla zapytania ułatwienie

11.Uprość życie– wyeliminuj lub ogranicz nieistotne
zadania, dzięki temu zyskasz czas na rzeczy, które są aktualnie ważniejsze. Zdecyduj z czego rezygnujesz, by zyskać coś lepszego dla Ciebie. Dbaj o swoje zdrowie: odżywiaj się odpowiednio, pij dużo wody, ćwicz codziennie, wysypiaj się.
Znalezione obrazy dla zapytania magnes
12. Przyciągaj co siebie rozwiązania – dzięki otwartym oczom na to co się dzieje wokół oraz kontemplacji możemy przyciągnąć pomysły, informację, osoby, wskazówki, które mogą pomóc osiągnąć cel do którego dążymy. Uwierz w to, że istnieje rozwiązanie Twojego największego problemu i pojawi się ono w odpowiednim momencie.Znalezione obrazy dla zapytania lew

13. Pokaż, że masz silny charakter- nasz prawdziwy charakter przejawia się w tym jak radzimy sobie z sytuacją trudną. Postanów, że sprostasz każdemu wyzwaniu i będziesz wierzył w swoje wartości. Nie poddawaj się dopóki nie wygrasz!

Zdecyduj, że nigdy się nie poddasz – dzięki temu osiągniesz sukces.
W Twoim życiu spotkało Cię wiele problemów, ale jeszcze więcej jest przed Tobą .
Dzięki ciągłej walce z nimi zyskasz najcenniejszy skarb.