EFEKTYWNE ŻYCIE #FITLIFESTYLE

Postanowienia noworoczne spisane! Noworoczna motywacja na najwyższym poziomie! I co dalej? Czas wziąć się do roboty, by już niedługo móc odhaczyć kolejny punkt na swojej liście celów do osiągnięcia na ten rok! Jednym z moich celów na ten rok jest całkowita zmiana mojego sposobu życia – chce żyć po prostu zdrowiej! Wieczne wymówki „nie mam czasu” przestały się liczyć, karnet na siłownie został kupiony a w lodówce pojawiło się coraz więcej warzyw. 😉 Ale co ja tak właściwie chce zmieniać i po co? Jak znajdę motywację by mój zdrowy styl życia nie skończył się jutro?

Dwie główne rzeczy, które będą mnie motywować to zbliżający się ślub oraz półmaraton, w którym chce pobiec od dawna, a odwlekam go w nieskończoność – dziś w końcu się zgłosiłam! 🙂  Wymyśliłam także, że za każdym razem gdy będę ćwiczyć, ugotuję coś zdrowego będę dokumentować to na instastory (Trzeba się chwalić małymi sukcesami) 😉 A potem po prostu pokocham zdrowy styl życia i nie będę już potrzebowała motywacji. A tak naprawdę pojawią się nowe cele, które będą sprawiać, że będę chciała przekraczać kolejne granice.

Ponieważ jedzenie to bardzo ważny element naszego życia, a to co jemy wpływa na cały nasz organizm postaram się jeść zdrowo i regularnie. Nie będę przestrzegać zasady 5 posiłków, ale chce jeść co 3 godziny mniejsze posiłki i pić dziennie 2 litry wody. Od pół roku gotuje już wszystkie posiłki sama, więc chce nauczyć się nowych, zdrowych i szybkich przepisów. Mam nadzieję, że nowe eksperymenty kulinarne dostarczą mi tyle radości, że nie będę chciała wracać do standardowych przepisów opartych głównie na mące i cukrze.

Zdrowe przepisy można znaleźć na stronach:

Codzienniefit.pl

Kingaparuzel.pl

Jadłonomia

Zdrowienatalerzu.pl

Każdy może wybrać takie ćwiczenia jakie lubi! Ja wybrałam bieganie 1-2 razy w tygodniu i siłownie 3 razy w tygodniu. Popatrzyłam na mój plan zajęć i znalazłam „luki” w które idealnie można wpasować aktywność fizyczną. Przez codzienne zabieganie byłam bardzo zmęczona, ale dopiero teraz odkryłam, że wbrew pozorom bo treningu czuję się o wiele lepiej niż przed. To także idealny sposób na odreagowanie wszystkich stresów i nabranie dystansu do siebie.

 

 

 

A jakie są Twoje postanowienia noworoczne? Też chcesz żyć zdrowo?

 

 

 

 

 

A.