#3 How Incredibly Successful People THINK

link do nagrania: How Incredibly Successful People THINK

Sukces zależy tylko od sposobu naszego myślenia i od tego jak podchodzimy do różnych zadań. Ludzie, którzy mają osiągnięcia, nie mieli niczego więcej niż my. Każdy z nas dysponuje niezbędnymi „surowcami”, by osiągnąć swój cel. Wystarczy tylko zmienić nastawienie.

W tym nagraniu wymienione zostały  3 różne podejścia ludzi do realizacji trudnego zadania. Pierwsza grupa osób poddaje się już na początku twierdząc, że nie wie jak zrealizować swój cel i nie podejmuje żadnej czynności. Druga grupa to ludzie, którzy stwierdzają, że nie mają to czego chcieli i godzą się z tym faktem. Do ostatniej grypy należą osoby, które nie wiedzą jak zrealizować swój cel, ale dają sobie za zadanie dowiedzieć się jak go osiągnąć. Nie poddają się dlatego, że nie są doświadczeni tylko próbują nadrobić swoje braki w wiedzy, tak by w niedalekiej przyszłości zrealizować cel.

Całe nagranie pokazuje nam, że sukces nie jest żadna tajemnicą. Polega raczej na podejściu danej osoby do konkretnej sytuacji, nastawienie swojego mózgu tak, by trudne zadanie stało się wyzwaniem, a nie czymś nierealnym.

Jako podsumowanie chciałabym napisać, że nie ma rzeczy niemożliwych.  Jesteśmy w stanie osiągnąć wszystko co sobie tylko wymarzymy. Musimy tylko krok za krokiem rozwijać się i dążyć do upragnionego celu, bo przecież nikt z nas nie urodził się od razu z sukcesem tylko musi na niego zapracować.