BARCELONA-wskazówki

„To podróż daje nam szczęście nie jej cel..”
~Siła spokoju~

W te wakacje udało mi się pierwszy raz polecieć samolotem. Celem mojej wyprawy była Barcelona-hiszpańskie miasto pełne kolorowych budynków, wielkich kościołów i późnych wschodów słońca. Przedstawię teraz listę rzeczy, które koniecznie trzeba zrobić w Barcelonie oraz kilka porad które mogą się przydać:

 1. Zobaczyć wschód słońca( około godziny 7, a nie jak w Polsce 5 rano- dla mnie to było duże zaskoczenie:)
 2. Wykąpać się w morzu( polecam plaże oddalone od centrum-ładniejszy piasek, spokojniej, najlepiej wybrać się w godzinach porannych – nie jest za ciepło, mniej ludzi) + po plaży chodzą Panowie z reklamówkami, nowo przybyli do Barcelony nie wiedzą o co chodzi, ale panowie sprzedają tylko piwo, pytają każdego czy chce, wystarczy odpowiedzieć – No! Thank You!
 3. Spróbować piwa Estrella– do kupienia również na hiszpańskim tygodniu Lidla
 4. Spróbować Paelli-ryż z dodatkiem szafranu, podsmażany i gotowany na metalowej patelni z dwoma uchwytami. Jeśli nie lubimy owoców morza w niektórych restauracjach znajdziemy wersję mięsną – con carne  (polecam La Fonda, Carrer dels Escudellers)
 5. Spróbować churros-tradycyjny, wypiek hiszpański w formie długiego prętu o przekroju w kształcie gwiazdy.Jest to jedna z najpopularniejszych w Hiszpanii przekąsek śniadaniowych, często podawana z filiżanką czekolady.(w Katalonii xurros i xocolata.
 6. Poznać architekturę Gaudiego( Sagrada Familia, Casa Batllo, Casa Mila, Park Guell) – w pierwszych trzech niestety drogie bilety wstępu ok. 20 euro, po parku można chodzić za darmo, jedynie musimy zapłacić za wejście na taras i do centralnej części
 7. Zobaczyć zachód słońca w Bunkers del Carmel( C. Maria Labernia ) najpiękniejsze miejsce w Barcelonie, widok na całe miasto, wiele młodych ludzi przychodzi tu wieczorem, bardzo miła atmosfera. Mój absolutny ulubieniec!
 8. Wzgórze Tibidabo– przy dobrej widoczności zobaczysz jednocześnie Pireneje oraz Morze Balearskie. Idealne na długą, pieszą, jednodniową  wycieczkę. Na wzgórzu znajduje się piękny kościół i wesołe miasteczko.
 9. Kupić świeże owoce na targu La Boqueria- w Barcelonie mamy kilka targów, każdy z nich kusi niesamowitymi kolorami. Warto zauważyć jednak, że owoce są 2/3 razy droższe niż w sklepie, dlatego warto kupować tu tylko takie rzeczy które będą wyjątkowe.
 10. Wejść na wzgórze Montjuïc, a wracając można zobaczyć pokaz Magic Fontanna – latem pokazy od czwartku do niedzieli 21-23.30
 11. Zwiedzić muzeum – w niedziele wejście do niektórych muzeów jest za darmo, ja skorzystałam z Palac Guell
 12. Geocaching(polecam zabawę, ponieważ można odkryć dzięki niej wiele ciekawych miejsc, których nie znajdziesz w przewodniku)
 13. Odpocząć w Parc de la Ciutadella
 14. Wynająć mieszkanie z Airbnb.pl ( polecam mieszkanie u studentów z Barcelony, dobra atmosfera, niska cena, można poczuć jakby Barcelona była naszym domem, a nie tylko wakacyjnym hotelem) -> skorzystaj z mojej zniżki 85 zł na pierwszą podróż    ->     www.airbnb.pl/c/anias475
 15. Wracając na lotnisko odwiedź też Gironę( tło  Gry o Tron; bardziej opłaca się pojechać do Girony pociągiem(8 euro) a potem z Girony na lotnisko autobusem(2.75 euro) niż bezpośrednio autobusem Barcelona-lotnisko(16 euro).
 16. Kupuj jedzenie w dużych sklepach(jest tu Lidl- ceny jak w Polsce + w większości sklepów nazwy produktów po katalońsku)
 17. Jeśli będziemy poruszać się metrem warto kupić kartę T10 – kosztuje troszeczkę mniej niż 10 Euro, uprawnia nas do 10 przejazdów, każdy przejazd może maksymalnie trwać 75 minut i możemy się przesiadać na różne linie. Warto wspomnieć że karty może używać kilka osób jednocześnie, ponieważ kasujemy są przechodząc przez bramki. Cena pojedynczego biletu to 2 Euro, czyli za dziesięć zapłacimy 20 Euro – to dwa raz więcej!                                                                                                                                          A.

Comments are closed.