Oryginalne CV – 6 pomysłów

3 do 6 sekund – tyle czasu przeciętnie potrzebuje rekruter, aby przejrzeć jedno CV. Zwracając uwagę na fakt, iż na rynku pracy jest wielu kandydatów nasze szanse nie są zbyt duże. Brak doświadczenia zawodowego, status studenta, niesprecyzowane zainteresowania, znacie to? Jak więc przyciągnąć uwagę rekrutera i przekonać go w ciągu kilku sekund do naszej osoby? WYRÓŻNIĆ SIĘ! 🙂

  1. Cele zawodowe – niewiele osób wpadło na pomysł by wzbogacić nimi swoje CV. Dla pracodawcy natomiast jest to jasny komunikat, że masz dla siebie plan na przyszłość i dokładnie wiesz czego chcesz. Kandydat, który jasno pokazuje do czego dąży na pewno będzie miał większe szanse na zdobycie pracy. Cele zawodowe powiny ukazać się na samym poczętku CV i najlepiej będzie jak jasno określimy o jakie stanowisko się ubiegamy.
  2. Zachwyć nagłówkiem –  zwykle nagłówek w CV niczym się nie wyróżnia. Pomimo tego, że ma ładną czcionkę i kolory to w większości CV jest podobny. A co powiecie na nagłówek o treści ” Jak pracuje się z Anną? „, albo „Referencje Adama”? Na pewno jest to sposób na zwrócenie uwagi.
  3. Infografika – kto powiedział, że istnieje tylko jeden wzór CV. Infografika może zawierać te same informacje co standardowe CV, a zarazem będzie nowością dla prcodawcy. Nie zapominajmy również w owartości dodanej w postaci udokumentowania swoich umiejętności graficznych.
  4. Strona www lub blog – działąsz w internecie, prowadzisz bloga, napisałeś artykuły, a może robisz super zdjęcia. Pochwal się tym swojemu przyszłemu pracodawcy i „podlinkuj swoje CV”. Twój pracodawca dowie się, że potrafisz efektywnie wykorzystywać swój wolny czas.
  5. VideoCV lub prezentacja – to też formy CV, które na pewno zwrócą uwagę na Twoją osobę.  Pamiętaj jednak, by nie były przesadnie długie.
  6.  Przykłady – no dobra, gadanie gadaniem. Poniżej konkretne „odjechane” przykłady na dobre CV. Pamiętaj jednak, aby dopasować swoje CV do danej firmy i nie wysyłać CV z Myszką Miki do ambasady 🙂
Kreatywne CV - opakowanie zabawek
CV jako opakowanie od zabawki
9484725d8fe7c8692a6158e56a80c0f1
CV miłośnika gry w LOLa
Kreatywne CV - old
CV w stylu vintage?
Kreatywne CV - składana
Artystyczne CV
b70e12a81fbd1d62cd2fe64be86e7ae7
Infografika
Mało czytelne, ale na pewno kreatywne
2accda022e50009b0d2d5fb15d40b3f9
Estetycznie i kolorowo
A może gra komputerowa?

więcej przykładów TUTAJ

Czy wystarczająco przekonaliśmy Cię, że CV może mieć różne formy?

Masz może jeszcze jakiś inspirujący pomysł?

Podziel się nim z nami w komentarzu! 🙂

M.