NIE DLA MUGOLI! -> GEOCACHING :)

Znalezione obrazy dla zapytania geocachingGeocaching to gra terenowa dostępna dla każdego kto ma dostęp do internetu.
Zasady są proste: szukasz skrytek, które są poukrywane na całym świecie – ale musisz robić to w taki sposób, by nie zdradzić tych miejsc innym osobom(mugolom). Każdy „kesz” jest opisany na stronie/aplikacji (www.geocaching.com), a oprócz wskazówek dotyczących samej skrytki często dołączony jest opis lub historia miejsca w którym będziemy szukać.
Ściśle tajna zabawa, która potrafi naprawdę nieźle wkręcić! Są też tacy, którym gra po prostu nie sprawia frajdy i nie widzą sensu w odnajdywaniu dziwnych przedmiotów zostawionych w ukryciu. Jedno jest pewne – warto spróbować, bo gra potrafi przynieść wiele korzyści.

kesze
1. Gra nigdy się nie kończy! – skrytki można znaleźć na swojej ulicy, w centrum miasta, w mniejszych miasteczkach, wsiach i lasach. Każdy zarejestrowany użytkownik może sam założyć nową. Geocaching popularny jest na całym świecie, a za granicą jest tworzony jeszcze intensywniej niż w Polsce.
Moja przygoda rozpoczęła się w sierpniu 2015, a nadal nie udało mi się odkryć wszystkich miejsc w pobliżu mojego domu i uczelni. A co jakiś czas pojawiają się kolejne, warte odnalezienia!

2. Jest to dodatkowa atrakcja podczas podróży – zazwyczaj skrytki ukryte są w miejscach, które trzeba zwiedzić będąc w danym mieście. Nie wszędzie znajdziemy przecież grę miejską lub ciekawe atrakcje, które zapewnia nam miasto. Jadąc w góry, oprócz pięknych widoków możemy przy okazji rozwiązać kilka zagadek.
Za każdym razem gdy planuję jakiś wyjazd sprawdzam czy znajdę tam jakieś ukryte skarby, choć staram się ograniczać do kilku/kilkunastu by nie zamęczyć towarzyszy moich wypraw oraz by skupić się także na zwiedzaniu.

3.Motywacja do spacerów i wycieczek rowerowych – ludzie, którzy kolekcjonują kolejne uśmiechy na swojej mapie w systemie starają się znaleźć każdy ukryty obiekt w swojej okolicy lub podczas wyjazdów. Nawet jeśli muszą przejechać 15 km rowerem, tylko po to by znaleźć jedno miejsce. Gra toczy się w 100% na dworze, co jest dodatkowym plusem dla każdego kto całe dnie siedzi w pomieszczeniach.
Możliwe, że to właśnie dzięki keszom tak bardzo polubiłam spacery i odkrywanie nieznanych dotąd miejsc w swoim otoczeniu.

4. Ciekawa nauka historii – dodatkowy opis miejsca i jego historii jest dla nas dodatkową wiedzą, która napisana jest w bardzo przystępny i krótki sposób. Dotyczy to zarówno miejsc, które kojarzymy, a warto je poznać jak i nowych miejsc. Geocaching daje dużo wiedzy.
Nauka historii zawsze była dla mnie zmorą, a opisy umieszczone, przez twórców skrytek są naprawdę ciekawe.

5. Rozwiązywanie zagadek – rozwija nasze myślenie i zwiększa kreatywność. Niektóre są oczywiste, ale są też takie, które jesteśmy w stanie rozwiązać tylko z szeroko otwartymi oczami, dużą uwagą i podejrzliwością. Czasem okazuje się, że przedmioty, które wydają się normalne w danym miejscu, tak naprawdę są atrapą i prawdziwym miejscem ukrycia skrytki. Dodatkowo musimy cały czas pamiętać o tym, by pozostać niezauważonym.
Spośród ponad 200 znalezionych dotąd miejsc, jest kilka, które pozostają w pamięci. Zazwyczaj geniusz polega na bardzo sprytnym „maskowaniu”, czyli ukryciu nad którym trzeba się bardzo długo i mocno zastanowić. Zdarzało się również, że musiałam odwiedzić miejsce kilka razy by w końcu wpaść na rozwiązanie zagadki.

6. Sposób na rodzinną pasję – zabawa jest stworzona dla każdego, zarówno dla starszych jak i młodszych. Kto powiedział, że nie możemy szukać wspólnie ze swoją drużyną? Jest to świetna forma na rodzinne wyjazdy weekendowe lub niedzielne spacery. A może zaproś do wspólnej gry przyjaciół?
Nie ma nic lepszego jak wspólne tematy do rozmowy i robienie czegoś razem z tymi ludźmi, z którymi uwielbia się spędzać czas! 🙂

Polecam każdemu! A.

Ps. Pamiętajcie zachować dyskrecje.

Comments are closed.