CAMP LEADERS W PRAKTYCE

Ameryka to dla nas odległy świat, który znamy tylko z filmów. Wydaje nam się, że zwiedzenie tak dalekich miejsc jest nierealne. Dziś dzięki pomocy Viktorii pokażemy Wam jak sprawić by marzenie o podboju Ameryki stało się rzeczywistością!

Viktoria Brzeska. Kierunek prawno-ekonomiczny III rok, moje pasje: podróże, szeroko pojęta grafika. W 2018 roku będę po raz drugi uczestniczyć w programie wyjazdów oferowanych przez Camp Leaders. Tegoroczna ambasadorka tej organizacji.

 

Skąd pomysł ?

Zainspirowały mnie zdjęcia Nowego Yorku – wiedziałam, że kiedyś muszę tam pojechać i zobaczyć te miejsca na żywo! Rok temu moja kuzynka pojechała z Camp Leaders. Stwierdziliśmy, że warto spróbować –  zaaplikowaliśmy na ostatnią chwilę! I tak pojechaliśmy na 10 tygodniowy obóz dla dzieci a potem przez 29 dni zwiedzaliśmy Amerykę według własnego planu. To najtańszy sposób zwiedzania, a dodatkowo Camp Leaders pomagało nam na każdym kroku aplikacji oraz podczas naszego pobytu w Stanach.

Co to jest Camp Leaders?

Odłam ogólnoświatowego Camp Leaders. Rekrutują ludzi z całego świata. Umożliwiają znalezienie pracodawcy w USA. Ściągają studentów z całego świata. Oprócz pracy na koloniach dla dzieci oferują także program Resort Leaders, czyli pracę w prestiżowych hotelach.

 

Jak wygląda rekrutacja na taki wyjazd?

 • Musisz  zarejestrować się na stronie – w ciągu 24 godzin oddzwaniają  do Ciebie i zadają kilka pytań dotyczących np. znajomości angielskiego oraz czy możesz wyjechać pomiędzy 25 maja, a 20 czerwca
 • Przydzielają Ci ambasadora regionalnego – oddzwania w ciągu 48 godzin i zaprasza Cię na rozmowę o programie. Ambasadorami są osoby, które były już na takim Campie i dokładnie wiedzą na czym polega taki wyjazd
 • Poziom angielskiego B1(komunikatywny) –  jest ze spokojem akceptowalny
 • Na pierwszej rozmowie możesz już podpisać umowę
 • Musisz wypełnić aplikację – dane osobowe, wybierasz także 3 najbardziej interesujące Ciebie prace, które chcesz wykonywać na Campie ( na stronie znajdziesz listę prac: wychowawca kolonijny, instruktor jazdy konnej, praca biurowa itd. )
 • Nagrywasz 2 minutowy filmik po angielsku w którym opowiadasz o sobie
 • Pracodawcy przeglądają różne oferty kandydatów, widzą również Twoją ofertę, nawiązują kontakt i się dogadujecie
 • Jeśli chcesz jechać w parze – warto to zaznaczyć i poinformować ambasadora (zazwyczaj się udaje, ale Camp Leaders nie może tego zagwarantować)
 • Kiedy masz już pracodawcę, otwierają dla Ciebie proces wizowy
 • Około marca, jedziesz na rozmowę wizową po angielsku w Krakowie, albo w Warszawie podczas której pytają Ciebie np. dlaczego jedziesz do USA, do jakiego stanu, co będziesz robić w swojej pracy, na jakie studia magisterskie chcesz iść (warto w swoich odpowiedziach jasno potwierdzić, że na pewno wracasz do Polski 😉 Pamiętaj by odpowiadać zgodnie z prawdą!
 • Camp Leaders kupuje dla Ciebie bilet lotniczy (jeżeli jedziesz pierwszy raz) z Polski lub Berlina do Nowego Yorku i z powrotem, a z lotniska w Nowym Yorku.
 • Camp Leaders cały czas prowadzi za rękę: przypomina o wylocie, cały czas masz kontakt telefoniczny i e-mailowy z kimś z biura, wysyłają Ci instrukcję wyjścia z lotniska itd.

Jakie są koszty takiego wyjazdu? 

Rejestracja na stronie i rozmowa z ambasadorami jest darmowa.

Koszt obejmuje: bilet w obie strony, wyżywienie, zakwaterowanie na Campie, ubezpieczenie medyczne na 90 dni + jeżeli jesteśmy dłużej to musimy zapłacić ok. 2 dolary za każdy dzień, pozwolenie na pracę, proces rekrutacyjny, 24 h /dobę w USA dostęp telefoniczny do kogoś z Camp Leaders

Minimalne wynagrodzenie na Campie: 1200 dolarów ( jeżeli pracujesz więcej iż 10 tygodni to za każdy, dodatkowy dzień dostajesz  40 dolarów )

 

Koszt obejmuje: bilet w obie strony, ubezpieczenie medyczne na 90 dni + jeżeli dłużej to musimy zapłacić 2 dolary za każdy dzień, pozwolenie na pracę, proces rekrutacji, 24 h / dobę w USA telefon do kogoś z Camp Leaders

Wynagrodzenie: stawka godzinowa

Jak wygląda dzień na Campie?

 • Nie jesteście sami –  na Campie było około 400 dzieci oraz wiele osób z Camp Leaders i innych oraganizacji.
 • Na początku zorganizowany był „Integration Week” – dowiedzieliśmy się jakie będą nasze obowiązki oraz zintegrowaliśmy się z ludźmi z różnych stron świata.
 • Na Campie pracowaliśmy od 8 do 10 godzin, a w przerwach mogliśmy korzystać ze wszystkich atrakcji dostępnych w ośrodku.
 • Na 10 tygodni przysługuje każdemu 7 dni wolnego, czyli 1 dzień ( day off) na tydzień. Wtedy możemy pojechać do dużych miast i trochę pozwiedzać. Można także wypożyczyć samochód.
 • Ośrodki zlokalizowane są około 2 godziny drogi od większych miast.

Jakie są plusy takiego wyjazdu?

Na pewno wymiana międzykulturowa, nawiązanie znajomości z ludźmi z różnych miejsc na świecie, polepszenie umiejętności językowych, samodzielność, możliwość zwiedzenia niezwykłych miejsc, niska opłata programowa.

Jak wyglądała Wasza podróż ? 

Nasza podróż po USA trwała 29 dni i jej łączny koszt wynosił około 1800 dolarów.

Trasa: pociąg -> Nowy York (5 dni) -> autokar -> Philadelfia (1 dzień) -> autokar -> Waszyngton (1 dzień) -> samolot (80 $) ->  Miami (3 dni) –> autobus –> Nowy Orlean (2 dni) -> samolot (110 $) -> Las Vegas (1 dzień ) –> American Trip na 11 dni (849 $) -zapewniony autobus i nocleg: Zion Park, Bryce Canyon, Dolina Śmierci, Kanion Antylopy, Wielki Kanion, Droga 66, Las Vegas, Los Angeles, Hollywood, Santa Monica, Park Yosemite, San Franciso, Santa Barbara, Los Angeles Venice Beach; Los Angeles (3 dni): Universal Studio (105 $) -> Las Vegas (2 dni)

Jakie są Twoje wskazówki dla osób, które chciałyby wyjechać w taką podróż?

 • Warto zarezerwować noclegi przez Airbnb!
 • Poszukaj i dołącz do grup Camp Leaders na Facebooku!
 •  Zarezerwuj samoloty i autobusy wcześniej! ( Dzięki temu znacznie obniżysz koszt podróży)
 •  Jeżeli chcesz podróżować więcej niż 2 osoby, warto przemyśleć opcję wypożyczenia samochodu.
 •  Zapisz się do newsletterów np. Megabus.
 •  Kupując bilety warto poszukać okazji na Skyscener, Kayak.
 •  W większych miastach tanie jedzenie można znaleźć w Foodtrackach oraz China Town.
 • Dużo muzeów jest za darmo albo płacimy tam „co łaska”.

  W razie jakichkolwiek pytań zachęcamy do kontaktowania się z Viktorią:


  viktoria.poznan@interviewer.campleaders.com  Zapraszamy także 7 listopada na wydarzenie organizowane w Poznaniu przez ambasadorów Camp Leaders! 

 

V. M. A.