Najlepsze święta w życiu?

„Najwięcej czasu ma człowiek, który niczego na później nie odkłada”

~ Przysłowie chińskie ~

Świąteczny czas, który jest przed nami to czas odpoczynku i refleksji .

To okres, kiedy warto przemyśleć swoje nastawienie do życia, rodziny, aktualnych zajęć i pracy.

Ale w jaki sposób dobrze zaplanować świąteczne dni i wykorzystać trochę wolnego czasu?


1. Zainspiruj się! Na pewno robiąc przedświąteczne zakupy natknąłeś się na przepiękne ozdoby i dekoracje. A może warto spróbować własnych umiejętności i stworzyć  coś samemu? A może zawsze marzyłeś o własnoręcznym kalendarzu adwentowym z inspiracjami? Zapewne masz znajomych, którzy chętnie nauczą Cię decoupage, stworków z masy papierowej, czy wywoływania zdjęć w ciemni. Jeżeli jednak nikt nie przychodzi Ci na myśl to zaczerpnij inspiracji ze stron internetowych np. Pinterest czy Zszywka.

2. Nigdzie nie pędź! Warto wszystko zaplanować, ogarnąć, posprzątać i kupić z dużym wyprzedzeniem. Święta to przede wszystkim czas odpoczynku. Przypomnij sobie swoją ostatnią sesję lub masę prac domowych. Czy nie marzyłeś wtedy o dobrej herbacie i odpoczynku przy książce lub dobrym filmie? Już niedługo właśnie będzie na to czas! W celu wyszukania dobrych filmów może się przydać strona Filmweb.

3. Zrób coś niestandardowego! Może nowa fryzura? A może po prostu spróbowanie nowego smaku ulubionego soku? Małe przemeblowanie pokoju i zawieszenie nowego obrazu?

4. Spotkaj się z bliskimi! Brzmi trochę standardowo, no bo przecież każdy tak mówi. Jednak wbrew pozorom jest to prawda. Okres świąteczny to najlepszy czas na spotkanie się ze znajomymi. Umów się z rodziną i znajomymi! Może warto zorganizować wigilię dla przyjaciół? Zamiast obżerać się kolejnymi porcjami ciastek może pójdziecie na stok i nauczycie się jeździć na nartach? A może pooglądacie stare zdjęcia i pośmiejecie się razem? W każdym razie na pewno nie będzie to zmarnowany czas.

5. Zrób coś, co odkładasz od dłuższego czasu! Może będzie to zgranie zdjęć na komputer, a może po prostu oddanie zaległej książki do biblioteki? Możliwe, że odkładasz wyrzucenie starych ubrań z szafy lub posegregowanie dokumentów? Cokolwiek to jest – zrób to.

6. Nie zapominaj o najbliższych! Pomimo tego, że nie zawsze się zgadzacie to warto w tym czasie zaprzestać niepotrzebnych konfliktów. No i pamiętać o szerokim uśmiechu, który ma niezwykłą moc.

7. Zaplanuj krótki wypad! Najlepszym sposobem na odpoczynek i zebranie energii na przyszły rok jest krótki wyjazd. Może to być nawet wypad do pobliskiej wsi, a dla spragnionych większej cywilizacji – europejska stolica. A może jest jakieś miejsce nawet bardzo blisko Twojego domu w którym można zebrać siły?

8. Daj coś od siebie! Na pewno wokół Ciebie są ludzie w potrzebie. Może dobrym pomysłem będzie odwiedzenie starszej, samotnej sąsiadki lub pomoc dziadkowi w naprawie komputera? Czasem nawet sama obecność, może być najlepszym prezentem. Może nadszedł czas na podarunek od Ciebie?

9. Daj sobie CHALLENGE! A gdyby tak postanowić, że przeczytam książkę do 1 stycznia? Spróbuję jazdy na snowboardzie i nauczę się nowego przepisu? A może zawsze chciałeś tworzyć serduszka na kawie lub spróbować sushi? Znajdź coś dla siebie i postaw wyzwanie!

 

 

A.