EFEKTYWNE ŻYCIE #APLIKACJE

Smartfon – w dzisiejszych czasach bez tego urządzenia trudno byłoby przeżyć choć dzień. Ciągłe powiadomienia na fejsie, przypomnienia… A gdyby tak zrobić z tego użytek i zacząć wykorzystywać telefon do nauki, spisywania wydatków, czy nawet poprawy kondycji? Poniżej przedstawiamy Wam listę aplikacji, których używamy na co dzień. Jeżeli macie jakieś swoje pomysły co mogłoby si tu jeszcze znaleźć  to koniecznie dajcie nam znać! A tymczasem życzymy Wam „mobilnej lektury” 🙂

PS: Wszystkie aplikacje (oprócz jednej) są bezpłatne!

 

EDUKACJA

eTutor – jest to tak naprawdę internetowy kurs języka angielskiego lub/i niemieckiego. Wykorzystuje on ciekawe materiały multimedialne i interaktywne ćwiczenia dzięki którym nauka języka idzie szybciej. Aplikacja ma również wbudowany system powtórek, które ułatwiają mi systematyczną naukę. Obecnie od ponad pół roku codziennie korzystam z aplikacji i jestem bardzo zadowolona. Sama widzę również postępy w nauce języków. Niestety aplikacja jest płatna i kosztuje 20 zł za miesiąc za jeden język. Jednak jeżeli ktoś planuje naukę języka i wie, że jest w stanie sam się do tego zmobilizować to gra jest warta świeczki.

PS: Przecież i tak wychodzi taniej niż korki i dodatkowe lekcje, a efekty mogą być nawet jeszcze lepsze.

English Grammar – aplikacja zawiera wiele testów sprawdzających gramatykę języka angielskiego.  Zawiera tylko testy, dlatego raczej nie służy do nauki, lecz do sprawdzania swojej wiedzy.

Quizlet – idealny do nauki języków i opanowania materiału, którego się uczysz. Aplikacja umożliwia tworzenie własnych fiszek, dzięki czemu możemy codziennie uczyć się nowych słówek do kolokwium z angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego… Na dodatek możemy dzielić się gotowym zestawem ze znajomymi. Wystarczy, że każdy spisze 1 dział i już fiszki z całej książki będą pod ręką.

Mindly – mało znana, ale bardzo pomocna aplikacja. Celem Mindly jest nadanie struktury myślom, schwytanie pomysłów lub zaplanowanie przemówienia. Jest to po prosu interaktywna mapa myśli, która pomaga uporządkować swoje pomysły.

TED – dla wszystkich uczących się angielskiego i dla tych już bardziej zaawansowanych. TED to aplikacja z ponad 2000 prelekcji, które zaspokajają ciekawość świata i poszerzają horyzonty. Prelekcje TED są krótkie i wygłaszane przez niesamowite osoby. Znajdziemy tu wykłady o różnej tematyce: począwszy od techniczno-naukowych po zaskakujące wykłady o ludzkiej psychologii.

Evernote – idealna aplikacja służąca do tego, żeby mieć wszystko pod ręką. Sprawdza się zarówno przy nauce do egzaminów, jak i do tworzenia notatek. Jest zsynchronizowana ze wszystkimi urządzeniami, dzięki czemu możemy pracować wszędzie i utrzymać wysoką produktywność. Aplikacja umożliwia: pisanie notatek, tworzenie listy, zapisywanie wyników, porządkowanie artykułów z internetu, dokumentów oraz zdjęć.

Trello – aplikacja idealna do zarządzania projektem oraz swoim czasem. Po prostu wpisujemy swoje zadania, przypinamy odpowiednią etykietę, ustawiamy deadline i mamy wszystkie zadania pod ręką. Aplikacja nie jest skomplikowana – wręcz przeciwnie. Warto jej wypróbować.

 

KOMUNIKACJA MIEJSKA

Ginger – czyli rozkład jazdy komunikacji miejskiej w Poznaniu, Tychach, Warszawie i Wrocławiu. Ogromnym plusem aplikacji jest fakt, iż nie potrzebuje dostępu do Internetu, dzięki czemu możemy sprawdzić rozkład gdziekolwiek chcemy. Aplikacja zawiera wszystkie linie autobusowe i tramwajowe w podanych miastach. Działa sprawnie i szybko. Czasami wymaga aktualizacji.

Kiedy pojadę – dla wszystkich, którzy nie raz stali na przystanku czekając wieczność na autobus lub tramwaj. Aplikacja umożliwia śledzenie rzeczywistego czasu przyjazdu komunikacji miejskiej. Dane pochodzą z systemu ITS montowanego m.in. w pojazdach MPK, dzięki czemu podany czas jest bardzo dokładny i realny. Dzięki aplikacji jestem w stanie na bieżąco planować powrót do domu i nie muszę bezsensownie czekać na przystanku.

PS: Aplikacja wymaga dostępu do Internetu.

Jakdojade – aplikacja znana przez większość z nas. Służy do ustalenia najkrótszej trasy. Określamy punkt początkowy i końcowy, a Jakdojade samo wskaże czym powinnyśmy pojechać. Umożliwia również bardziej zaawansowane wyszukiwanie: określenie preferowanych linii, unikanie przesiadek… Aplikacja niezbędna dla każdego, kto jeździ na co dzień komunikacją miejską.

 

FOTOGRAFIA

Tookapic – czyli projekt 365 dni. Wyobraź sobie album złożony z 365 zdjęć. Każde z nich zostało zrobione innego dnia ubiegłego roku. Jakie zdjęcia znalazłyby się w Twoim albumie? Kto by na nich był? Gdzie zostałyby zrobione? Aplikacja umożliwia stworzenie własnego albumu. Uczy fotografii i systematyczności dzięki codziennemu wstawianiu nowego zdjęcia.

Canva – chyba najbardziej popularny program do tworzenia profesjonalnych grafik. Stworzenie profesjonalnego CV lub grafiki dopasowanej do Facebooka zajmie tylko chwilę. Aplikacja dla wszystkich osób, które lubią estetykę i interesują się grafiką.

Snapseed – aplikacja służąca do obróbki i edycji zdjęć. Zawiera wiele funkcji, a zarazem jest prosta w użyciu. Dla wszystkich fanów fotografii.

 

FINANSE

mBank – aplikacja dla wszystkich klientów tego banku. Dzięki aplikacji możemy robić przelewy przez Internet w bardzo łatwy  sposób.

Szybki Budżet aplikacji tej używam do spisywania swoich wydatków i przychodów. Możemy segregować i kategoryzować swoje przepływy finansowe, dzięki czemu dokładnie wiemy na co ile przeznaczyliśmy pieniędzy. Aplikacja umożliwia również tworzenie własnych kategorii oraz wygenerowanie miesięcznych raportów. Bardzo prosta w użyciu.

 

PODRÓŻE

FlixBus – jest to aplikacja firmy transportowej, która oferuje przejazdy busem po całej Europie. Umożliwia  wyszukiwanie wielu międzynarodowych połączeń. Aplikacja przydatna dla wszystkich którzy uwielbiają zwiedzanie i podróżowanie.

GoEuro – tak samo jak Flixbus sprawdza połączenia dla całej Europy. Jednak nie wyszukuje tylko busów. Bierze pod uwagę również pociągi i samoloty.

Flightradar – jedna z moich typowo rekreacyjnych aplikacji. Służy do śledzenia lotu samolotów. Mamy w niej zawarte wszystkie informacje: gdzie jest samolot, na jakiej wysokości, skąd i dokąd leci… Zapewne nie wszystkich ona zainteresuje, ale warto o niej wspomnieć.

 

ZDROWIE

Endomondo – chyba znana przez większość z nas. Aplikacja służąca do monitorowania swojej aktywności fizycznej. Ja używam jej konkretnie do biegania, dzięki czemu wiem jaki dystans przebiegłam, w jakim czasie itp. Bardzo przydatna dla tych co chcą zacząć biegać i dla tych którzy już to robią. Łatwa i przyjazna w użyciu.

Zdrowe zakupy – aplikacja dla fanatyków zdrowego odżywiania, diety i zdrowych produktów. Wystarczy zeskanować kod kreskowy z opakowania i od razu mamy informację w jaki sposób dany produkt wpłynie na nasz organizm. Aplikacja podaje tylko podstawowe informacje, ale jestem przekonana, że wystarczy każdemu, kto chce być bardziej świadomy swego zdrowia.

 

INNE

Przepisy.pl – kuchnia i gotowanie nie są mi bardzo bliskie, dlatego nie potrafię ocenić tej aplikacji w skali jakości. Korzystam z niej, szukam tam przepisów i mnie się podoba. Jak macie jakieś lepsze aplikacje związane z tym tematem to koniecznie dajcie mi znać!

Czółko idealna i spontaniczna gra na imprezy: zarówno te ze znajomymi, jak i rodzinne. Bardzo podobna do ”Kim ja jestem?”. Zasady są proste:
– Po pierwsze musisz znaleźć chętnych przyjaciół (wystarczy nawet 2 osoby). Może to być rodzina, dzieci, znajomi, obojętnie.
– Gracz, który zgaduje wybiera kategorię i przykłada telefon do czoła.
– Zadaniem pozostałych znajomych jest pokazać, opowiedzieć lub zaśpiewać hasło, które jest wyświetlone na telefonie.
– Jeśli gracz je odgadnie, przechyla telefon, jeśli zaś pasuje puka palcem w urządzenie.

Rossmann PL – przeznaczona głównie dla kobiet, które robią zakupy w Rossmann. Aplikacja zawiera wszystkie produkty, które można zakupić w sklepie. Warto dołączyć do Klubu Rossmann, ponieważ można zapisywać swoje ulubione produkty oraz dostać okazjonalne zniżki.

Shazamjeżeli zdarzyło ci się usłyszeć fantastyczną piosenkę w radiu, ale nie zdążyłeś zapisać tytułu to ta aplikacja będzie idealna. Wystarczy ją włączyć i sama poda ci nazwę piosenki.

PS: Nie próbujcie sami śpiewać, bo aplikacja nie pozna waszej piosenki – sprawdzone : P

Fabulous wspomniany we wcześniejszym wpisie o nawykach. Aplikacja pomaga w wyrobieniu nowych nawyków takich jak: poranne wstawanie, picie odpowiedniej ilości wody, codzienne ćwiczenia… Aplikacja jest niestety tylko w języku angielskim, jednak każdy sobie z nią poradzi. Jest stworzona w taki sposób, że mamy wrażenie jakbyśmy grali w jakąś grę.

Filmweb – aplikacja do strony internetowej o tej samej nazwie. Zawiera listę filmów wraz z ich zwiastunami. Po założeniu konta możemy dodawać swoich znajomych oraz oceniać filmy. Aplikacja zawiera również list TOP 500, gdzie podane są filmy, które zostały najlepiej ocenione. Warto ja sobie przejrzeć, bo filmy naprawdę godne polecenia!

WhatsApp – działa na takiej samej zasadzie jak facebookowy Mssenger. Umożliwia wysyłanie wiadomości, rozmowy video do wszystkich użytkowników. Daje możliwość tworzenia grup i wysyłania wiadomości grupowych. Wymaga dostępu do Internetu.

Śledzenie nawyków – chcesz wypracować dany nawyk, ale nie do końca Ci wychodzi? Ta aplikacja umożliwia łatwe nabywanie nowych nawyków. Wystarczy, że codziennie tutaj zajrzysz i będziesz śledził swoje postępy, a po paru tygodniach nawyk sam się „wyrobi”. Wystarczy zapisać go na listę, wykonać zadanie i odhaczyć jako zrobione. Aplikacja bardzo prosta i łatwa w obsłudze. Jej głównym celem jest motywowanie.

Skype – chyba znany wszystkim. Służy do rozmowy video i wysyłania wiadomości. Potrzebuje dostępu do Internetu i czasami się zacina. Lubię tę aplikację, ponieważ można rozmawiać z kilkoma osobami naraz.

Meteo ICM – jest to dokładna prognoza pogody dostępna dla terytorium Polski. Daje możliwość dokładnej analizy przewidywanej pogody m.inn:  temperatura, ilość opadów, wiatr, a nawet wysokość chmur. Wystarczy wpisać swoją miejscowość, a od razu uzyskamy dokładny raport na najbliższe parę dni.

Blix – aplikacja z gazetkami promocyjnymi praktycznie wszystkich sklepów. Przydatna dla fanatyków promocji. Gazetka pozwala zaoszczędzić zarówno czas, jak i pieniądze. Jej wadą jest jednak fakt, że gazetki czasem ładują się bardzo długo.

A Ty jakich aplikacji używasz? Koniecznie daj nam znać ! 🙂

M.

Comments are closed.