GDY JUŻ GORZEJ BYĆ NIE MOŻE – czyli jak się nie załamać.

„Jeśli będziesz myślał tak jak teraz, to będziesz miał to, co masz.
Jeżeli zmienisz swoje myślenie, zmienisz to, co masz.”
~Nikodem Marszałek~

Jesienna depresja pojawia się coraz częściej w naszych głowach, a powodów do niej możemy znaleźć naprawdę wiele. Chcielibyśmy bardzo jakiejś zmiany, ale stoimy w miejscu, nie wiemy co zrobić,  zabijamy swoje cele, doświadczamy wewnętrznego paraliżu.
W tym wpisie przedstawię Wam pytania, które mogą pomóc, żeby się nie załamać, odzyskać siły i ruszyć do działania!

1.DOKĄD ZMIERZAM? -Co jest Twoim największym marzeniem? Czego Ci tak cholernie brakuje? Co jest Ci potrzebne do szczęścia? Czego pragniesz?

2.JAK ZAMIERZAM TO OSIĄGNĄĆ? – Jakie nam nowe pomysły na tą sytuację? Jak mogę popatrzeć na to z szerszej perspektywy? Jakie istnieją drogi zdobycia tego, czego brakuje mi tak bardzo?

3.GDZIE JESTEM TERAZ? – Jak się teraz czuję? Jakie jest moje nastawienie w skali o 1 do 10?

4. CO MOGĘ ZROBIĆ ŻEBY POCZUĆ SIĘ LEPIEJ? – Jak mogę poprawić sobie humor? Jak skupić się na swoich mocnych cechach i talentach? Z kim mogę porozmawiać? Jak się nagrodzić za wykonaną dotąd pracę? Jak mogę się rozerwać?  Czego nowego mogę spróbować ?

5. KTÓRĄ DROGĘ WYBIERAM?– Jakie kroki po kolei muszę podjąć, jeśli zdecyduje się nią podążać? Co jeszcze muszę zrobić, żeby osiągnąć to co zamierzam? Jak rozbić duży cel na kilka małych?

6. JAK MOGĘ ZMIENIĆ NASTAWIENIE?– Jak nastawić się pozytywnie? Jakie nowe cele mogę sobie wyznaczyć? Jak odwrócić swoją uwagę od negatywnych myśli? Jakie nowe nawyki mogę wprowadzić, aby znaleźć się w nowych sytuacjach i ćwiczyć nowe pozytywne reakcje? Jak zwiększyć pewność siebie?

7.JAK PRZYCIĄGNĄĆ DO SIEBIE SUKCES? – Jak wyobrazić sobie teraz cel i przyszłość ? Jak sprawić, że poczujemy się już teraz jakbyśmy mieli to o czym marzymy? Czy wyobrażając sobie to jesteśmy szczęśliwi?

8. CO JA JESZCZE TU ROBIĘ? DLACZEGO NIE BIEGNĘ W STRONĘ TEGO CZEGO PRAGNĘ?

„Pamiętaj, że nikt nie może sprawić, że poczujesz się gorszy, jeżeli na to nie pozwolisz.” Eleanor Roosevelt

A.