Prawa, których nie uczą w szkole

„Zwróć twarz ku słońcu, a cień zostanie za Tobą”

Każdy z nas codziennie doświadcza praw, które są powszechnie znane. Uczymy się o nich już w szkole podstawowej. Nie ma osoby, która potrafiłaby zaprzeczyć grawitacji, ponieważ działa ona cały czas – bez wyjątków. Nieważne, czy ci się ona podoba, czy nie to i tak musisz się do niej dostosować. Jednak oprócz praw powszechnie nam znanych ze szkoły, istnieją także prawa o których większość z nas nie miała nawet pojęcia. Oto one:

  1. Prawo przyczyny i skutku – każdy skutek ma swój powód. To, czy jesteś szczęśliwy, smutny, pełen energii, zdrowy lub chory ma swoje podłoże. A najważniejszy w tym prawie jest fakt, iż myśli są Twoimi przyczynami. Stają się one rzeczywistością i sterują Twoim życiem. Wystarczy tylko „zaprogramować” swój mózg na pozytywne myślenie.
  2. Prawo wiary – to w co wierzysz z przekonaniem, staje się rzeczywistością. Największą przeszkodą są samoograniczające przekonania np. „Nie umiem lub nie potrafię”, które destruktywnie wpływają na nasza psychikę. „Jeśli wierzysz, że możesz coś zrobić lub jeśli wierzysz, że nie możesz, to w obu przypadkach masz rację” H. Ford.
    To Ty decydujesz, co wybierasz!
  3. Prawo oczekiwania -Wszystko, czego oczekujesz z pełnym zaufaniem staje się samospełniającą przepowiednią. Dlaczego? Ponieważ robisz wszystko, żeby spełnić swoje oczekiwania – nawet nie będąc tego świadomym.
  4. Prawo przyciągania – każdy przyciąga do siebie ludzi i sytuacje, które odpowiadają ich myślom (taki pseudo magnez). Im większe uczucie, tym większe przyciąganie. Człowiek radosny przyciąga szczęśliwych ludzi, natomiast pesymista przyciąga smutniejszych.
  5. Prawo zgodności – Twój świat zewnętrzny jest odbiciem wewnętrznego świata.
  6. Prawo panowania  – możesz mieć na tyle pozytywne uczucia wobec siebie samego, na ile czujesz, że sam kontrolujesz swoje życie. Człowiek, który ma jasno określone cele łatwiej podejmuje decyzje i jest bardziej pewny siebie. Dlaczego? Ponieważ wie, w jakim kierunku podąża.
  7. Prawo nawyku – każdy nawyk można w sobie wypracować. Może on dotyczyć nawet myślenia: o innych, o samym sobie, o porażkach, szczęściu… Jeżeli wypracujesz w sobie pozytywne myślenie to wprowadzisz do życia więcej radości!

Comments are closed.