POMYSŁY NA WAKACJE

Znalezione obrazy dla zapytania wakacje
Wakacje zbliżają się wielkimi krokami. Jedni mają już zaplanowane co będą robić, a inny dalej szukają szalonych pomysłów. My prawie przez całe wakacje będziemy szły pieszo przez Hiszpanię, ale to nie oznacza, że nie mamy miliona szalonych pomysłów, które na pewno jeszcze kiedyś zrealizujemy! Poniżej przedstawiamy Wam kilka pomysłów, które na pewno sprawią, że te wakacje na długo pozostaną w pamięci:

 1. Wejść na Rysy lub inny szczyt! – nam udało się osiągnąć to 2 lata temu. Przygoda niesamowita, a klimat gór sprawia, że chce się żyć. Cała wyprawa z Poznania na Rysy i z powrotem zajęła nam dwa dni, więc jeśli macie kilka dni wolnego – naprawę warto! Problemem może okazać się pogoda, która w górach jest nieprzewidywalna.
 2. Przejechać wybrzeże rowerem! – cała trasa ma około 500 km, więc w 10 dni można spokojnie przejechać wzdłuż całego Polskiego wybrzeża. Najlepszą opcją jest oczywiście zabranie namiotu, ponieważ wszędzie można bez problemu znaleźć pole namiotowe za małe pieniądze. Świetną trasą jest także Green Velo, czyli wschodni szlak rowerowy.
  Znalezione obrazy dla zapytania wschodnia granica polski rowerem
 3. Pójść na Polskie Camino! – my w tym roku idziemy na Hiszpańskie Camino, ale mamy nadzieję, że już niedługo uda nam się zrealizować wyprawę także w Polsce. W Polsce jest pełno dróg oznakowanych muszlą, więc jeśli spotkacie je przypadkiem na swojej drodze warto pójść przynajmniej kawałek wzdłuż oznakowań. Camino prowadzi często przez wiele pięknych miejsc których nie znajdziemy w przewodnikach.Znalezione obrazy dla zapytania camino polska
 4. Znaleźć tanie bilety lotnicze i polecieć zwiedzać świat – tanie bilety teraz trudno znaleźć, ale warto przeszukać internet w poszukiwaniu ofert chociażby na wrzesień. Na pewno pomogą nam takie strony jak: skyscannerfruwakacyjni piraci
 5. Poczuć się w innym mieście jak w domu! –  bardzo cenię osobistą przestrzeń i spokój, a podczas wakacji, często trudno jest zebrać myśli w hotelach , gdzie jest bardzo dużo ludzi. Świetnym rozwiązaniem jest Airbnb – można tam wynająć całe mieszkanie za granicą, a koszty często są nawet niższe od innych opcji noclegów w tym mieście. Klikając -> TUTAJ <- otrzymacie zniżkę 100 zł!
  airbn
 6. Poznać lepiej swoje miasto! – Nie masz czasu na wyjazd albo po prostu brakuje Ci kasy? Nic straconego! Można przecież stać się turystą we własnym mieście i mieć z tego świetną zabawę. Bardzo polecam geocaching oraz gry miejskie.geo.PNG
 7. Odwiedzić Polskę, w której się  jeszcze nie było – jest tyle pięknych miast i miejsc w których po prostu trzeba być! Oczywiście oprócz standardowych zabytków polecamy poszukać jakiś lokalnych ciekawostek.
 8. Wziąć udział w spływie kajakowym – zdecydowanie dla tych, którzy nie boją się wody. Spływy organizowane są w całej Polsce. Można zdecydować się na jeden dzień a nawet wybrać opcję tygodniową. Oprócz wiosłowania można podziwiać widoki i miejsca, które są nieosiągalne dla innych podróżnych.
 9. Nauczyć się windsurfingu! – Będąc na Półwyspie Helskim lub w miejscu gdzie jest możliwość wypożyczenia sprzętu warto spróbować. Początki na pewno nie będą łatwe, ale będziemy mieć poczucie że spróbowaliśmy czegoś nowego.
 10.  Zacząć pracę, staż lub praktyki – kiedy jak nie teraz? Jeśli potrzebujecie dodatkowych pieniędzy albo nie macie pomysłu gdzie wyjechać, a wakacje zapowiadają się 3 miesięcznym siedzeniem przed komputerem dobry pomysłem jest znalezienie pracy. To nie tylko kasa, ale także nowe umiejętności i wiedza. Oczywiście najlepiej poszukać już czegoś takiego co będzie miało związek z tym co chcecie robić w przyszłości.
 11. Podszkolić swoje pasje – w roku akademickim trudno jest znaleźć czas na dodatkowe zajęcia i często musimy porzucić swoje pasje z powodu braku wystarczającej ilości czasu. W wakacje czas płynie wolniej i przy dobrej organizacji jesteśmy w stanie zrobić naprawę dużo. Może w okolicy odbywają się jakieś ciekawe kursy tańca, fotografii lub rysowania?
 12. Nauczyć się lepiej języków – Każdy wie, że najlepszą metodą nauki języków jest posługiwanie się nimi. Ja mam wielki problem z barierą językową, ale będąc za granicą warto próbować ćwiczyć swoje umiejętności porozumiewania się. Nawet jeśli nam nie wyjdzie to chociaż spróbowaliśmy, a to jest już wielkie osiągnięcie. Można także skorzystać z wakacyjnych kursów językowych lub pouczyć się samemu.
 13. Zacząć ćwiczyć – gdy zaczyna się lato ćwiczenia stają się dla nas bardziej naturalne. Bieganie sprawia radość, a jazda rowerem jest o wiele przyjemniejsza niż zatłoczony transport publiczny. Zamiast ćwiczyć na siłowni wykorzystajmy piękną pogodę! Może ciekawym pomysłem byłoby pojechać ze znajomymi na wycieczkę rowerową zamiast siedzieć w kawiarni? Można także skorzystać z bogatej oferty miejskiej, gdzie znajdziemy różne ćwiczenia na świeżym powietrzu.

 

To jak będą wyglądać te wakacje zależy do naszej pomysłowości i chęci.
Zachęcamy jednak do wykorzystania ich w pełni!

A.

Comments are closed.